Pomáhať znamená rozumieť

Prečo sú ľudia ochotní pomáhať?

March 9, 2021
Vítame vás pri počúvaní prvej epizódy nášho podcastu "Pomáhať znamená rozumieť", podcastu o filantropii, dobrovoľníctve, altruizme a ochote pomáhať. 

Prvá časť podcastu je o téme, ktorá je postavená na základnej otázke: "Prečo sú ľudia ochotní pomáhať." S hľadaním odpovedí na túto otázku, nám pomáhajú psychológ Dušan Ondrušek a Fero Pauliny. Rozprávali sme sa s nimi o základných pohnútkach človek nezištne pomôcť. O rôznych dôvodoch a príčinách, ktoré nás k tomu vedú, ale aj o tom čo to s nami spraví, keď dávame, alebo keď pre niekoho niečo nezištne urobíme. Dušan Ondrušek odpovedá rovno na otázku z názvu: prečo sú ľudia ochotný pomáhať? 

Dušan Ondrušek vyštudoval psychológiu na Univerzite Komenského v Bratislave. Je odborníkom na krízovú komunikáciu a riešenie konfliktov, zaoberá sa otázkami altruizmu. Venoval sa poradenstvu a terapii. V 90. rokoch založil mimovládnu organizáciu PDCS – Partners for Democratic Change Slovakia.

Fero Pauliny pracoval vo watchdogovej organizácii, kde rozvíjal ocenenie Biela vrana, zastrešoval online komunikáciu a venoval sa drobnému fundraisingu. Posledné roky sa v Nadácii Pontis venuje rozvoju strategickej filantropie na Slovensku a pomáha filantropom nastavovať ich pomoc tak, aby mala čo najväčší dopad.

Podcast moderuje Jakub Kratochvíl. 

Aktuálne informácie o podcaste Pomáhať znamená rozumieť sa dozviete na facebooku.

 

Podbean App

Play this podcast on Podbean App