Tuesday Mar 09, 2021

Prečo sú ľudia ochotní pomáhať?

Vítame vás pri počúvaní prvej epizódy nášho podcastu "Pomáhať znamená rozumieť", podcastu o filantropii, dobrovoľníctve, altruizme a ochote pomáhať. 

Prvá časť podcastu je o téme, ktorá je postavená na základnej otázke: "Prečo sú ľudia ochotní pomáhať." S hľadaním odpovedí na túto otázku, nám pomáhajú psychológ Dušan Ondrušek a Fero Pauliny. Rozprávali sme sa s nimi o základných pohnútkach človek nezištne pomôcť. O rôznych dôvodoch a príčinách, ktoré nás k tomu vedú, ale aj o tom čo to s nami spraví, keď dávame, alebo keď pre niekoho niečo nezištne urobíme. Dušan Ondrušek odpovedá rovno na otázku z názvu: prečo sú ľudia ochotný pomáhať? 

Dušan Ondrušek vyštudoval psychológiu na Univerzite Komenského v Bratislave. Je odborníkom na krízovú komunikáciu a riešenie konfliktov, zaoberá sa otázkami altruizmu. Venoval sa poradenstvu a terapii. V 90. rokoch založil mimovládnu organizáciu PDCS – Partners for Democratic Change Slovakia.

Fero Pauliny pracoval vo watchdogovej organizácii, kde rozvíjal ocenenie Biela vrana, zastrešoval online komunikáciu a venoval sa drobnému fundraisingu. Posledné roky sa v Nadácii Pontis venuje rozvoju strategickej filantropie na Slovensku a pomáha filantropom nastavovať ich pomoc tak, aby mala čo najväčší dopad.

Podcast moderuje Jakub Kratochvíl. 

Aktuálne informácie o podcaste Pomáhať znamená rozumieť sa dozviete na facebooku.

 

Comments (0)

To leave or reply to comments, please download free Podbean or

No Comments

Copyright 2021 All rights reserved.

Podcast Powered By Podbean