Thursday Apr 08, 2021

Aká je úloha jednotlivca v občianskej spoločnosti?

V druhej epizóde podcastu Pomáhať znamená rozumieť sa s našimi hosťami facilitátorkou Karolínou Mikovou a sociológom Martinom Bútorom rozprávame o úlohe jednotlivca v občianskej spoločnosti, aký veľký môže byť dopad jeho jednania a ako môže spoločnosť ovplyvniť. O tom, kde sa v človeku zrodí rozhodnutie robiť čosi viac pre spoločnosť. Obaja hostia hovoria, kedy túto úlohu objavili v sebe. Hovoríme o komunite, sociálnom kapitáli, spájaní rozdelenej spoločnosti, ale aj o histórii občianskej spoločnosti na Slovensku. Hostia spomínajú množstvo celoslovenských aj lokálnych príkladov občianskej angažovanosti, od roku 1848 až po iniciatívu roku 2020 Kto pomôže Slovensku.
 
Karolína Miková - riaditeľka PDCS, trénerka a facilitátorka. Zameriava sa hlavne na riešenie a prevenciu verejných konfliktov, účasť občanov na rozhodovaní o veciach verejných a rozvoj občianskej spoločnosti.
 
Martin Bútora -  sociológ, spisovateľ a diplomat, čestný prezident Inštitútu pre verejné otázky, spoluzakladateľ VPN, bývalý veľvyslanec v USA.
 
Podcast moderuje Jakub Kratochvíl
 

Comments (0)

To leave or reply to comments, please download free Podbean or

No Comments

Copyright 2021 All rights reserved.

Podcast Powered By Podbean